Особливості зимового стилю - моя стаття для журналу RIA.

Як пережити зиму і залишитися стильною

Те, що взимку аби залишатись гарно одягненою треба докласти вдвічі-втричі більше зусиль, ніж в інші пори року — це факт. Так відбувається з багатьох причин: в першу чергу, звісно, через погодні умови, котрі змушують нас вдягати грубий одяг (який приховує нашу струнку фігуру) і обирати практичні речі похмурих кольорів (аби після дощу-снігу-маршруток не прати свої пальта щовечора). Але є і інші причини — психологічні: усі ми є створіннями природи, а змалку нас вчать, що взимку природа помирає аби відродитися навесні і той факт, що сонячного світла майже нема, постійно холодно, викликає бажання неначе якийсь звір проспати всю зиму і лише в березні прокинутись знову... Тобто підсвідомо, ми відчуваємо що взимку неначе немає життя і в нас не вистачає моральних сил дбати про свою привабливість так, як ми це робимо в теплі пори року. Але свідомість бореться із підсвідомістю і мусимо змиритись із тим, що спати три місяці нам ніхто не дасть! Тож мусимо тримати себе в руках і навчитись зберігати свою стильність, незважаючи на погоду.

Одразу мушу зізнатися, що навіть мій персональний fashion-градус стрімко падає разом із стовпчиком термометра за вікном... І перед тим як розповісти вам про зимову моду, хочу застерегти: ніколи, чуєте, НІКОЛИ не нехтуйте здоров'ям заради сумнівного уявлення про те, що дівчина у міні-спідниці та “курточці-відморозь-нирки” це гарно! Це не гарно зовсім! Коли надворі -15, а я бачу панянок в шматяних кедах, без рукавичок і в шапочці товщиною із літню шкарпетку, мені хочеться їх прибити, аби носії такої дурості не псували генофонд України...

Почнімо з основи — верхнього одягу (усе це я розповідаю для тих, хто немає персонального авто — цим щасливицям можна з осіннього одяг і не змінювати...). Часто я помічаю, що в жінок є лише якийсь один вид верхнього одягу на всю зиму (при чому справа зовсім не в фінансових можливостях) — їм чомусь здається що це нормально (підозрюю, що спрацьовує той же ж специфічний механізм зимового мислення: типу “шкурку міняю на зиму просто аби перебути”). Так от — це не правильно! Хоча б тому, що у нашій зимі можливі дуже різні температурні режими і в тому, у чому вам буде комфортно при 0 градусів, при -10 буде вже дуже зимно, а ще в нас буває -20, а ще буває +5 і дощисько кілька днів поспіль... Я би радила обзавестися хоча б трьома речима: скажімо, курткою з негрубим утеплювачем в підкладці, шерстяним пальто із теплою стьобаною підкладкою та чимось на зразок пуховика чи навіть спеціальною курткою із магазину туристичного спорядження (тому що коли -20 і повітря замерзає прямо в носі, то тут вже не до жартів!) Купляючи цей одяг, приміряйте його на светр, а не на футболку. Такі три речі в купі із міксуванням багатошаровості одягу під ними дозволять вам зручно проіснувати при різній температурі. Нагадую, що після нового року почнуться великі розпродажі, тож можете подбати вже про наступну зиму.

Але є і цікавий альтернативний варіант! Багато моїх друзів-туристів давно придбали собі так звану термобілизну. Це спеціальна функціональна білизна, котра буває дуже різною по складу матеріалу та призначенню і розроблена для занять спортом у не надто комфортних умовах. Перша і найважливіше завдання такої білизни — це відводити вологу від тіла, але це дуже позитивно впливає на ваше самопочуття з позиції температурного режиму. Подруга пояснювала мені, що якщо взимку стояти довго на одному місці, то термобілизна вам ніяк не допоможе, але якщо вам треба щодня проходити пішки шматок дороги, то різниця відчутна. Тобто використовуючи термобілизну ви зможете собі дозволити вдягати менш грубий одяг наверх. Для мене це особливо актуально тому, що пуховики я тихо ненавиджу, але мерзну так, що доводиться їх носити. Тож цього року я мабуть піду собі купляти термобілизну, а вам раджу, якщо ви зацікавились, навідатись у якийсь хороший магазин туристичного спорядження і добряче проконсультуватися із продавцями, адже ці речі треба дуже грамотно підбирати аби вони допомогли.

Взуття. Та сама тема — це повинні бути не одні єдині чоботи. Старайтесь обирати щось на грубій підошві — це захистить вас і від холоду і від каші під ногами. А ще стежте за тим, аби підошва була не надто ковзкою — це можна виправити у майстра з ремонту взуття: вони ставлять такі спеціальні гумові наліпки на підошву. Якщо взуття всередині з хутром, то за один сезон хутро на устилці витирається — устилку варто міняти перед початком зими (вони продаються у вуличних торговців, зокрема по вулиці Базарній їх багато). Не пошкодуйте грошей на засоби для відштовхування вологи та бруду — вони особливо необхідні взуттю із замші.

Тепер перейдімо до красивого та приємного! Знаєте, щороку в листопаді я починаю нити про те, як я хочу переїхати кудись, де завжди тепло... Але якщо сісти і добре подумати, то наш клімат з точки зору моди — просто ідеальний! Адже у нас є яскраво виражені всі пори року і відповідно ми, справжні жінки, можемо підкреслювати свій зв'язок з природою різним одягом, змінюючись щосезону. Наприклад в серпні мені сумно, що літо скоро закінчиться, але мене тішить думка про те, що скоро я зможу знову носити свої чудові калоші із життєрадісним малюнком та яскраву парасольку і капелюхи потихеньку можна витягати... А взимку є свої знакові речі: светри із оленями та сніжинками, м'які байкові картаті сорочки, такі затишні об'ємні шалики, смугасті рукавички та шкарпетки, махрові всередині... Усвідомте, що для зими є безліч дуже симпатичних штучок, які не вдасться носити в інший час і насолоджуйтесь ними! Те саме стосується проведення часу: відвідати ковзанку чи розпивати гарячий глінтвейн під ялинкою — це чудові заняття аби вам захотілось виглядати так, як дівчата з американських молодіжних серіалів.

Взимку особливо вдалими виглядають фактурні яскраві аксесуари. У мене наприклад є чарівна шапка — це неймовірно кумедна річ із чарівним ефектом: вона зі штучного хутра із двома круглими вухами зверху та помпонами на мотузочках і коли я заходжу в ній у маршрутку, люди дивляться на мене і добродушно всміхаються, а я посміхаюсь у відповідь. Ще хороший варіант головного убору на зиму — це так званий снуд. В 90-х їх називали хомутами.

По суті така широка труба, яку можна натягувати на голову, а можна спускати на шию як шалик. Я бачила такі в продажі зі штучного хутра дуже ніжного рожевого відтінку. А майстрині в'язальщиці роблять снуди із об'ємним візерунком різними косами... Виглядає дуже красиво, стильно та сучасно. Тим, хто має шубу і ніяк не може підібрати, що вдягти до неї на голову, я пораджу звернути свою увагу на шерстяні хустини з яскравими етнічними (часто квітчастими) принтами та багатими китицями по краю.

Така хустка може відшукатися у скрині вашої бабці, а якщо ні, то я бачила щось подібне на вернісажі. Якщо надворі хоч кілька градусів тепла, то можна носити фетровий капелюшок будь-якого фасону. У мене є кілька таких широкополих — дивляться дуже жіночно та елегантно (в сумі з відповідним пальто та підборами).

Бережіть горло, адже хворіти так неприємно! Особисто я вважаю, що шаликів багато не буває і тут теж є безліч різноманіття: від новомодних в'язаних трикутних бактусів

і кокетливих горжеток із атласними бантами для зав'язки до класичних довжелезних райдужно-смугастеньких шаликів. Якщо хтось у родині вміє в'язати — скористайтеся з цього, адже речі виготовлені спеціально для вас і дивляться оригінально і гріють сильніше. Пораджу також зібрати хоча б невеличку колекцію рукавиць — з тканини, трикотажу та шкіри, з утеплювачем чи без, різних кольорів та різної висоти (не забудьте про мітєнки з “обрізаними пальчиками”),

- вони допоможуть отримати від зими більше приємних спогадів. Пара гетр із веселими помпонами, одягнена поверх ботиль'йонів також підніме вам настрій.

Ще хочу сказати про прикраси. Не забувайте, що з минулого року хорошим тоном вважається одягати прикраси поверх пальто. Щоправда це стосується поєднання масивних ультрамодних прикрас (коль'є-пластрон наприклад) і класичних строгих пальт. Якщо надворі не надто зимно і ви можете вдягнути пальто із вкороченим рукавом та елегантні високі шкіряні рукавиці, то не соромтесь скористатися з сучасного тренду та одягніть поверх рукавиці на зап'ясток масивний браслет із якимось великим камінцем. Більш класичний варіант серед прикрас — це брошки. Ними можна скористатись як кольоровим акцентом: підійдуть великі зіркоподібної форми зі стразами сваровскі, щось із новорічною символікою — ялинки, сніжинки, сніговички (я і сережки такі зустрічала — у вигляді подарункових коробочок чи смугастих паличок карамелі) і зокрема гарно дивляться брошки виконані у техніці валяння. Їх роблять з шесті хенд-мейд майстрині і вони стають особливо доречними взимку, оскільки самі по собі виглядають теплими.

Щодо сумок, то я би теж радила придбати один чи два екземпляри “утепленого” варіанту: ті ж валяні з шерсті, моделі цілком зі штучного хутра, шкіряні (зазвичай коричневі), але з оторочкою коротким білим хутром чи знову ж таки із в'язаною зовнішньою частиною...

Панянки, не забувайте їсти мандаринки, підгодовувати пташок та котів і теплої вам зими :)

 

автор: Лілія Сушко