Стаття про останній Fashion Week

Публікую текст своєї статті про останній Fashion Week

G

29 березня завершився 15 Львівський Тиждень Моди. І, якщо попередній Тиждень був складним та мінімалістичним, оскільки лише деякі дизайнери наважились показати свої колекції, то цьогоріч наче відкрилося друге дихання!

В рамках LFW відбулось багато культурних заходів. Усі бажаючі мали можливість прослухати лекцію відомого італійського fashion-маркетолога та директора Міланської Академії Стилю Джанні Фонтана про маркетинг у моді, а також лекцію про прогнозування трендів Мирослава Мельника. Відбувся допрем'єрний показ фільму “The Joke” - режисерська робота дизайнера Олексія Залевського. Подібні роботи варто цінувати за те, що з допомогою потужних мистецьких образів та різних художніх прийомів таке кіно здатне, наче лакмусовий папірець, проявити назовні внутрішній світ глядача.

Розпочав свою діяльність проект “Fashion- діалоги”. Цей захід покликаний об'єднати у неформальному спілкуванні різних спеціалістів у сфері моди, з метою дати їм можливість порозумітися, створити нові творчі проекти та допомогти одне одному досвідом та порадами.

Свої колекції показали більш ніж 20 дизайнерів, частина з яких приїхали до Львова з Києва, Харкова, Одеси, Тернополя та Миколаєва, а також із Білорусі. Основним майданчиком для показів став термінал львівського аеропорту, до того ж використовувалися цікаві локації в центрі міста і незвичне приміщення на території “Арени-Львів”.

Капсульна колекція Юлії Савкіної та Сергія Шахрая (дует V2OM) — є частиною проекту “Тустань в тренді”, спрямованого привернути увагу до музею як установи сучасної та прогресивної. Це спроба поєднати світ моди та музею, експеримент задля зламу стереотипу про консервативність музеїв. На презентації також було представлено роботи фотографа Ігоря Федоріва — фотосесію для працівників заповідника Тустань в одязі колекції.

Гучним дебютом Тижня став показ дизайнера Lesia Semi - на формі трикутника базуються крій, форми, декор та аксесуари. Філософія бренду – вишуканість у простоті та розумна функціональність. Спеціально для колекції розроблена лінія прикрас в стилістиці ар-деко, в якій використані срібло, дерево та емаль.

Стильну капсульну колекцію “Атомний Дощ” показала дизайнер Тетяна Каліта. Етнічні мотиви та українська витинанка стали натхненням для Оксани Пєкни. Депресивні настрої в країні та події, що відбуваються, вплинули на колекції брендів Kateryna Karol та Cher Nika by Cherkas.

Відомий білоруський дизайнер Наташа Цуран вже не вперше відвідує LFW. Цього разу її колекція покликана привернути увагу до глобальної проблеми надмірності споживання. А джерелом натхнення для створення колекції стали фото львівського безпритульного Славіка, котрі вже облетіли увесь світовий інтернет.

Бренд Idol показали іронічну колекцію чоловічого одягу на стику спортшику, кітчу та образу Остапа Бендера.

Найбільш вражаючими стали проетнічні українські колекції Марти Ваххольц та Роксолани Богуцької. Марта Ваххольц надихнулась петриківськими розписами та елементом народного костюму — крайкою, і втілила усе це в характерній для себе надвишуканій, лаконічній манері. Роксолана Богуцька продемонструвала розкішну колекцію шовкових суконь, фактурних картатих пальт та хутряних виробів у кращих традиціях свого бренду.