Повна версія статті для журналу про 4 день LFW

Четвертий день Львівського Тижня Моди розпочався із прес-конференції з представниками бренду ALFREDO VILLALBA. ALFREDO VILLALBA- це іспанська марка, заснована у середині 70-х років. Сам Альфредо Вілальба кілька років назад передав посаду креативного директора своєму синові — Дієго. Він став душею бренду і вся творча частина роботи тепер обертається навколо нього. Дієго розповів про те, що створює свої колекції разом із командою з 20 осіб. Їх бренд відомий своєю ручною працею та сміливим поєднанням найкращих матеріалів із Швейцарії, Франції, Італії та Австрії, а саме: шкіри, гіпюру, вельвету, тюлю, мережива та ін. Вони створюють одяг для молодих душею жінок (в незалежності від паспортного віку) та роблять акцент на іронічність та бунтарський дух. Їх клієнтка — цікава, впевнена у собі, головна в усьому і не боїться привертати увагу оточуючих. Колекція, котру демонстрували у Львові, була представлена публіці вперше. Наступними цього показу чекали Іспанія та Італія.

Колекція виявилась дуже жіночною, сексуальною, барвистою та життєрадісною. Особливо привертало увагу використання суміші різних фактур та інкрустація великими камінцями, мереживними квітами і пайєтками незвичних форм.

Також цього дня пройшов фінал 5-го конкурсу молодих дизайнерів САБОТАЖ. Гран-прі (участь в показах OFF Out Of Schedule на Fashion Philosophy Fashion Week Poland ) виборола харків'янка Ольга Чурилова. Представлена нею колекція складалася з п'яти надзвичайних авангардних моделей. Після цього показу можемо впевнено заявити про те, що в Україні з'явився свій Александр МакКуін! Моделі були дуже складними, гіпероб'ємними, з безліччю деталей. Вони являли собою метаморфози птахів — від птаха із щільно зкутими крилами до моделі, що наприкінці показу випустила з рук справжню живу пташечку... Загальний стиль і кольори (білий з вкрапленнями червоного) нагадували про японський театр і якусь особливо неєвропейську чуттєвість...

Два покази належали дизайнерам із Польщі. Перший — молодій JOANNA WIETRZYCKA. В її колекції легко простежувався стиль гранж. Особливістю її моделей став багатошаровий крій, коли тканину просто накидають на манекен та “ріжуть в повітрі”, а також вставки із принтованої тканини та легінси з прорізами.

Другими гостями з Польщі став дует Ilona Majer і Rafal Michalak - MMC STUDIO. Їх колекція весна-літо 2014 поєднує мінімалізм 90-х з неформальним стрітстайлом Лондона початку 70-х років. ММС завжди акцентують на сучасності й ексклюзивності своїх тканин. Цього разу дизайнери працювали із оригінальним міксом тефлонової вовни і шовку, котрі чудово поєднуються із спортивною та урбаністичною стилістикою. Найбільш привабливими стали: нестандартне поєднання кольорів (білий, сірий, яскраві зелений та золотаво-оранжевий) і шовкові плащі, що виглядали наче дощовики з поліетилену та плісировані напівпрозорі спідниці з лискучим золотим покриттям.

Іванна Юхимчук (дизайнер з Луцька) — постійний учасник Lviv Fashion Week,зробила свою колекцію “Lolita Bible” як завжди жіночною і спокусливою, але додала драматичності завдяки похмурим відтінкам (чорний, сірий та фіолетовий), чітким силуетам із вузькою талією та поєднанням шкіряних “рок-стайл” штанів і шорт із прозорими легкими тканинами.