Повна версія статті для журналу про 1 день LFW

Відбувся 12 Lviv Fashion Week і про нього є що розповісти! Оскільки цього разу Тиждень видався дуже насиченим показами цікавих іноземних дизайнерів, хочеться розповісти про все детальніше, тож поділимо матеріал на кілька частин. Офіційне відкриття заходу відбулося на території старовинної виробничої споруди, де організатори продовжили традицію пошуку альтернативних майданчиків для поєднання моди і мистецтва. З настанням сутінок подвір'я концептуального простору “Фабрики повидла” почало наповнюватись небайдужими до fashion-розваг.

Усі бажаючі мали можливість відвідати виставку fashion-фотографії ”Ronen Fadida for F'OLITIQUE Magazine” і арт-проект No Distance. Цей проект мав на меті наблизити людей до процесу створення дизайнерських речей і дозволяв за власним бажанням нанести на сумку чи футболку малюнок з допомогою обраного дизайнерського трафарету.

Сотні глядачів розташувалися довкола імпровізованого ранвею і Петро Нестеренко-Ланько оголосив 12 Львівський Тиждень Моди офіційно відкритим! Наступним у програмі стояв показ LVIV CYCLE CHIC.

З прес-релізу дізнаємося: “Концепція проекту Lviv Cycle Chic Fashion Show розроблена в популярній культурі, що включає велосипеди та аксесуари до них, а також одяг. Cycle Chic (Вело Шик) був придуманий в 2007 році Мікаелем Колвіллом-Андерсеном, який розпочав свій блог Cycle Chic в Копенгагені. Саме тому увага акцентуватиметься на велосипеді та модному одязі.

Молоді львівські дизайнери підготували міні-колекції, які присвячені велосипедній моді. Проект має соціально-естетичне спрямування і передбачає пропагування велокультури, мобільності та здорового способу життя. Дизайнери мають на меті показати, що крутити педалі потрібно не лише в кросівках та спортивному одязі, а можна при цьому виглядати дуже вишукано, елегантно та стильно. Продемонструвати, що незалежно від віку, професії чи статку, велосипед є не лише зручним засобом пересування чи відпочинковим елементом, але й модною деталлю іміджу."

У цьому проекті колекції представили Оля Стеблак, Ірина Дуч, Ольга Романова, Оксана Фольтович, Надія Юрків, ONE-EYED, Наталя Красневич, Таня Шімон та Надія Смолінська.

Дуже імпонують такі проекти: якщо ви живете у великому місті, то чудово знаєте як тепер багато заторів на дорогах і яким складним може стати звичайний щоденний шлях додому і усе це через перенасичення транспортними засобами! Тож пересісти на ровер (хоча би у теплу пору року) — це чудовий спосіб полегшити собі життя, а заразом поберегти екологію і ще й дати організмові необхідне фізичне навантаження. А якщо при цьому ще й модним можна залишитись, то взагалі немає жодного аргументу “проти” — всі тільки “ЗА!!!”

Одразу скажу, що практично всі представлені колекції сподобались, хоча видалось, що частина з них узагалі жодним чином для їзди на велосипеді не пристосовані... Тобто маю на увазі, що усе це було би ще цікавішим якби справді в такому проекті показали речі (із взуттям!), у яких в прямому сенсі можна спокійно сісти на двохколісний і крутити педалі... Що, до речі, непогано демонструють на дівочих вело-парадах дівчата-львів'янки (такий захід відбувався вже декілька разів за останні кілька років і покликаний привернути увагу львівського суспільства до потреби створити комфортні умови для велосипедистів на дорогах.)

Також цього дня відбулися два покази авторських прикрас. Перший продемонстрували EVELINA TRINTCOLIN & ELINA BILOUS («Квадрат Е»). Це був дуже оригінальний показ, де чоловічі і жіночі моделі виходили на подіум, загорнутими у чорні об'ємні шати, а єдиним акцентом образу були великі незвичні прикраси — пекторалі, крила або головні убори. Вцілому, асоціація, яку викликали створені дизайнерами образи — це думка про темних скандинавських богів, поєднання сили та вишуканого мороку...

Показ прикрас від KATERYNA KAROL & IRYNA DZYNDRA («Не та ке») був дещо провокативним. Моделей загорнули у чорний поліетилен, що дуже нагадував латексний одяг для сексуальних ігор, а скляні прикраси розмістили на грудях та нижче пояса... ставлення до таких імпровізацій двояке: естетика BDSM мала місце у світових модних трендах, але було це кілька сезонів назад, тож з однієї сторони добре що такі тренди врешті потрапляють до Львова, але шкода що відбувається це тоді. Коли увесь модний світ вже забув про це...

У наступному випуску читайте про колекції з Іспанії, Вірменії та Білорусії.