Мої враження від колекції Сержа Смоліна для бренду IDol.

Зараз мені хочеться розповісти про колекцію від Сержа Смоліна для бренду IDol.

Деякі елементи видались мені досить кумедними, але в цілому ця колекція є дуже актуальною. В ній поєднується деяка самоіронія та сексуальність, що є вкрай рідкісним міксом. Взагалі, в наших реаліях дизайнер заробляє перший плюс собі в карму вже тоді, коли вирішує створювати одяг для чоловіків - оскільки таких дизайнерів набагато менше і ринок цей порівняно слабкий в Україні.

Вже не перший сезон світові дизайнери пропонують чоловікам чоловічі спідниці, але цей тренд ніяк не може стати масовим. Смолін запропонував чоловікам шорти у складку, котрі в поєднанні з верхньою частиною ансамблів (піджаками та сорочками з подолом різної довжини) дуже нагадували такий елемент жіночого гардеробу як “спідниця-брюки”. Таким чином, на мій погляд, дизайнер вдало зачепив дуже популярну нині суспільну тематику гендерних вирівнювань (як в правах і можливостях, так і в одязі). Другим таким яскравим показником став комплект з відкритою спиною. Так, це виглядає незвично. Так, вирази облич у глядачів в залі видавали деяку неоднозначність. І це пов'язано із тим, що в нашій культурі жінка має бути гарною, а чоловік має заробляти. Це дуже застарілі паттерни, але вони усе ще дуже сильні. Ніхто не дивується коли поруч із розкішною дівчиною бачить немолодого низенького товстенького курдуплика — товстий гаманець виправдовує його недосконалу зовнішність і заразом вибір , котрий зробила дівчина... Та навіть якщо чоловік у хорошій формі і вважається привабливим, нам усе одно незвично коли відкриваючи частини свого тіла він демонструє не силу і мужність (м'язи на руках чи прес), а певну вразливість: тому що оголена спина, лінія хребта — це про тендітність, про ніжність (емоції жіночого начала).

  

І тут відбувається ще одна цікава річ: я зловила себе на додатковому гендерному спостереженні. Ми вже якось звикли до того факту, що дизайнерскький одяг “заточений” під струнких і, бажано, високих жінок. Але жінки якось більш-менш вміють дати собі раду із цим обмеженням. Тобто жінка із зайвою вагою, якщо докладе трішки більше зусиль, все одно зможе обрати для себе щось дизайнерське і виглядати добре. Чоловіки середньо-статистичної зовнішності в хорошому класичному костюмі часто виглядають краще ніж без нього. Натомість колекція Idol зауважила мені на тому, що такий одяг і такі образи створені виключно для чоловіків “в дуже хорошій формі”. Будь-який із цих комплектів перетворить чоловіка із невеличким навіть “животиком” просто на клоуна...

  

Ще два трендових моменти, на котрих хотілось би зауважити: спортивне взуття вдало контрастує із переосмисленою класикою, підкреслює щиколотки. Друга штука: деякі комплекти в мене дуже міцно асоціювались із формою шеф-кухаря. А тема кулінарії зараз в усьому світі просто на піку популярності — від кулінарних шоу та блогів, до такого жанру як food-porn.

Щодо кумедного, то маю на увазі светр та плащ неонового жовтого кольору — для мене це завжди уніформа для ремонтних робіт на дорозі та даішників; і червоний кружечок на кишенях сорочки — вмикає у мені спогади про заставку якоїсь доісторичної передачі на УТ1, але люди не травмовані українським національним телебаченням звісно ж, сприйматимуть це інакше :) Підсумовуючи, вважаю що Серж Смолін та його команда — молодці, а моделі на показі — красунчики! :))