Модна казка від Тані Тур.

Під час Тижня Моди мені пощастило познайомитись із талановитим дизайнером з Білорусії - Тетяною Тур. Тож я скористалась нагодою і взяла у Тані інтерв'ю та провела невеличку фотоз'йомку, а би краще показати що ж так привабило мене у її творчості!

Таня з самого початку своєї освіти точно знала що хоче створювати одяг, завжди любила трикотаж, саме ручне плетіння. І зараз вона дуже віддана своїй праці — абсолютно весь свій вільний час вона присвячує творчості, постійно думає що б іще можна було вигадати, навіть уночі сидить і вишиває щось!..

Поза самореалізацією вже два роки вона працює у приватній фірмі художником-модель'єром.

Якщо говорити про актуальну колекцію, то їй хотілося створити щось таке казкове, затишне, тепле... Назву колекції “Марц і Панна” Таня привезла зі Львова! Саме в львівській майстерні шоколаду ця назва солодощів із меню так припала до душі, що півріччя потому стала назвою для чергового творчого досягнення.
У цій колекції всі тканини дуже натуральні — шерсть та бавовна, використано надзвичайно багато ручної праці, зокрема вишивки “рококо”. Усі в'язані речі власноруч зв'язала мама дизайнерки — також дуже творча особистість.

 

Надзвичайної краси аксесуари вручну виготовила інша дизайнер — Саша Якутович (бренд HOLLYWOOL) — це шапочки з вушками, казкові сумочки, грайливі муфти. Це був такий спільний проект, де все разом вигадувалось, аби на показі це виглядало цілісно та гармонійно.

Марц і Панна” - перший раз, коли створювала одяг для чоловіків і це прийшлося Тані до смаку. Тож такий досвід — не останній. На запитання яким має бути хлопець поряд із такою казковою та жіночною панянкою, почула відповідь: “ - Він має бути дещо таким брутальним, розтріпаним та з щетиною, як хоробрий лісоруб чи романтичний лісовий розбійник... :)”

Ось для цієї сукні спеціально створювали орнамент що буде нагадувати дерево, її перев'язували 5 разів!

Від себе скажу що жодних слів похвали недостатньо аби висловити наскільки сильно мені сподобались ці речі!!! Цей одяг настільки приємний на дотик... Він надзвичайно красивий, покликаний підкреслити у дівчині усе найкраще! Є дуже багато дрібничок, продуманих маленьких деталей в усьому - як зроблений логотип на дощечці, або яка кольорова підкладка всередині у штанах, котрі фарбувалися самостійно вручну, як вишита кожна трояндочка чи обтягнута нитками намистина-ягода... У цих речах є душа!!!

Щодо приблизних цін на речі з душею, то: 150 долларів сукня, 70 муфта, 200 пальто, 380 сукня, що перев'язувалась 5 разів і 280 чоловічий светр - він уже заброньований. Є деякий запас тканин і при потребі можна відшити річ на замовника, враховуючи особливості фігури.


 

Хто ті жінки, котрі обирають ваш одяг і чим вони особливі?

Таня Тур: “ - Мої клієнтки це, зазвичай, молоді жінки віком від 25 років, своєрідна творча інтелігенція. Вони незалежні, вони креативні, можуть собі дозволити цей одяг. Може здатися, що цей одяг надміру вигадливий, дуже далекий від буденності, але ж це в кого які будні... От у них такі будні :) Хоча не обов'язково використовувати весь образ як з подіуму: можна комбінувати з більш простими речима, освіжати якимось неочікуванним взуттям... Взагалі, у мене багато покупців з Пітеру, там є такий шоурум “Тайга” і в Пітері дуже люблять усю цю кольорову гамму та теплі тканини.”

Таня, розкажіть про свої плани на майбутнє, про те чим ви надихаєтесь, чи вже знаєте що будете створювати надалі?

Я надихаюся життям довкола, лісом, природою. Глянець не дуже люблю, віддаю перевагу журналу Kinfolk (http://www.kinfolk.com/). Люблю переглядати старі модні фото або ж шукати натхнення в етнічних костюмах. Коли мене питають “Де шукати натхнення?”, я кажу: “ - А ви під ноги частіше дивіться!” :) От Львів мені дуже як місто подобається! Уся ця архітектура, ці дворики, розписи у старовинних брамах — живий музей!

Я мрію про власну майстерню, де все буде для зручності роботи, тому що зараз у мене вдома — все в роботі. Щодо майбутнього, напевно будуть і якісь нові ідеї, але я вже точно знаю, що є прийоми, у котрих я знайшла себе і вони точно будуть повторюватися: це трикотаж, багато ручної праці, натуральні тканини і об'ємні силуети, мистецтва народних промислів. Також моя естетика зав'язана на мінімумі оголеного тіла: в жодному разі ніякої вульгарщини, чогось занадто відвертого... Мені подобається думати про ті часи, коли при погляді на жінку навіть сам тільки відкритий зап'ясток був елементом спокуси — така дуже акуратна жіночність. Вцілому я би хотіла наблизитись до такого стилю та майстерності, який можна побачити у Valentino.

 

 

Розкажіть трохи про особливості білорусської моди, про підходи до роботи?

Думаю, характерною особливістю можна вважати те, що білоруські дизайнери дуже відповідально ставляться до свого одягу, вони намагаються завжди робити дуже якісні речі, де нема місця якимось прикрим випадковостям. 

Є ряд етапів, котрі присутні в роботі над кожною колекцією, зокрема: робоча зйомка — лукборд, імідж-зйомка — куди закладається уся концепція, історія (це завжди свято для всіх), потім є фото з показу і нарешті лукбук для магазинів (тобто фото, де модель стоїть рівно зпереду, ззаду і збоку). В білорусії є Білорусський Тиждень Моди та молодий проект Мінський Тиждень Моди. Є щорічний одноденний проект Central Fashion Market, а також у мінську діють три шоуруми, де продається одяг молодих дизайнерів. Та все ж, основним майданчиком для продажів залишаються соціальні мережі...
І трохи “історії творчого шляху”:

У 2011 році Тетяна закінчила Вітебський Технологічний Університет, а саме кафедру дизайну.

В 2009 році прийняла участь в міжнародному конкурсі-фестивалі “Мельница моды”, стала фіналісткою конкурсу і два наступних роки також успішно брала участь у цьому проекті. У 2009 році це була колекція “На Горошині”.

Цю колекцію демонстрували у Швейцарії, Литві та Німеччині.

Протягом наступних років колекції Тетяни були відзначені європейськими школами моді з ФРГ(Берлін), Риги (Латвія), Уэльс (Англії ), Іваново (России ), Барселона (Іспанії) та ін.

Приймала участь в таких проектах як "Мастер стиля 2010, 2011" (Мінск), "Ночь музеев 2010" (Мінск), виставка "Истории моды" (Національный історичний музей РБ) 2010 г.
Колекц
ії були задіяні в показах у Вільнюській художній академії (Литва), в Музеї дизайну в Гетеборзі, Текстильному інституті в м. Борос, в торговому центрі міста Гетеборг (Швеція), в Міжнародній творчій майстерні "Мельница моды в Берлине". 

 

Далі вона випустила колекцію Шинель №5,

що стала її дипломною роботою. Як каже сама дизайнер:

- Вирішаюча для мене колекція, котра визначила мій подальший стилістичний напрямок, в котрому я працюю і зараз: шинельное сукно, шерстяні в'язані плаття, об'ємны формы, речі неначе з чоловічого плеча і довжина максі. Після цієї коллекції мені запропонували стажування від школы моди Lette-Verein ( Берлин), на котру я не мала можливості потрапити з фінансових причин... ”

 

Згодом Таня спробувала трохи поексперементувати і випустила шкіряну колекцію «who killed Mickey?» але це були перші й останні спроби такого характеру.


Далі участь у OFF SCHEDULE BFW-2012
OFF SCHEDULE Lviv Fashion Week2013

Я писала про цю колекцію тут: http://lvivfashionweek.com/blog/povna-versiya-statti-dlya-zhurnalu-pro-2-den-lfw

і більше фото ви побачите тут: http://lvivfashionweek.com/news/schedule-fotoreportazh-0

New Names BFW-2013

 

                                                                                       Лілія Сушко