Лекція Джанні Фонтана

Ще однією лекцією про “Маркетинг у модній індустрії” порадував львівських слухачів харизматичний італієць — Джанні Фонтана. Маестро Фонтана — відомий fashion-маркетолог, директор Міланської Академії Стилю. Ви можете спостерігати за його діяльністю на його сторінці у ФБ: https://www.facebook.com/TheStyleBuff

або на сайті: http://giannifontana.com

В цілому, лекція була присвячена основам маркетингу з поправкою на особливості модної індустрії. Джанні Фонтана наводив різницю між відділом продажу та відділом маркетингу. Акцентував увагу на тому, що маркетинг завжди впливає не на те, чого покупець хоче — його “want”, а на його бажання - “desire”, тобто ту частину жадань людини, що часто лежить у площині неусвідомленого.

Ось деякі з тез лекції: 

Мода — це серйозно і люди, що її роблять, знають про це. Великі бренди не можуть дозволити собі ризикувати — вони відстежують світові тенденції задовго до їх безпосереднього втілення у колекціях. При цьому різні бренди можуть обігрувати різні тенденції, але усі вони будуть однаково актуальними.

Треба постійно слухати людей, постійно вивчати ринок та своїх клієнтів. Фактично, елемент маркетингу має бути на усіх етапах виробництва: від самого початку — зародження ідеї, коли ви ще точно не знаєте що будете випускати, - і до самого кінця — коли кінцевий покупець здійснює покупку.

Я, як продавець чого-небудь (дизайнер, бутік, бренд) зацікавлений не так у тому, що саме купує в мене клієнт, як у тому, щоб він приходив до мене якомога частіше. Якщо він часто купує в мене шкарпетки та аксесуари, то ймовірно і за дорогою великою річчю також прийде до мене.

Перше враження про вас чи ваш товар завжди робиться одразу і з зовнішнього вигляду. Перша зустріч з клієнтом — як перше побачення з жінкою. Треба усе зробити так, щоб вона захотіла прийти вдруге і повертатися до мене знову і знову.

Інновація, що була успішною, стає традицією.

В рекламі чи колекції за участю селебрітіз самі актори чи співаки — це той інструмент, за допомогою якого ви впливаєте на свого покупця.

Часто причиною покупки того чи іншого товару є підсвідоме бажання людини належати до певної соціальної групи.

Зона розвитку ніколи не співпадає з зоною комфорту. Щоб отримати результати, яких ви ще не мали, ви повинні зробити те, чого ще не робили.