Бесіда в новій майстерні з дизайнером бренду Tata Kalita

Бренд Tata Kalita було засновано дизайнером Тетяною Калітою у 2014 р., і цього ж року відбувся перший показ дизайнера на Lviv Fashion Week. Нещодавно команда Tata Kalita перебралася у нову простору майстерню за адресою Залізняка, 15. Тож, отримавши запрошення “у гості”, я поспішила дізнатися, як створюється все те, що ми бачимо на подіумі, і задала Тетяні декілька питань.

Розкажи про свій дизайнерський стиль, про те, якою уявляєш свою клієнтку? Як ти ставишся до потреби підкреслювати жіночу привабливість?

Мої клієнтки — це такі ж жінки, як я сама. Вони почувають себе молодими в будь-якому віці, вони ділові, амбітні, емоційні, звичайні, але водночас дуже особливі. Таким жінкам я пропоную завжди лише такий одяг, який із задоволенням носила б сама.

З власного досвіду вважаю, що жінка повинна завжди мати можливість залишатися собою і почуватися комфортно, розкуто. Сексуальність - це не міні-спідниця, це внутрішня впевненість у власній привабливості. Свої колекції я будую за таким принципом: вони завжди містять як дуже прості та повсякденні речі, так і щось виразно авангардне, щоб людина мала можливість виразити зовнішньо усі наймінливіші стани свого настрою. Кожній з нас, щоб бути задоволеною, потрібно мати можливість іноді відобразити свою ніжність та сором'язливість, а іноді навпаки - побути справжньою зіркою, у слід якій обертаються і кидають захоплені погляди.

Як формуються твої ідеї для кожного нового показу?

Ідей у мене завжди дуже багато, але вони стикаються з реальністю на етапі пошуку тканин. Часто буває, що якийсь цікавий для мене принт сам по собі стає поштовхом для натхнення. Я підбираю такі матеріали, щоб їх відтінки і фактура гармонійно поєднувалися як у кожному комплекті зокрема, так і в колекції в цілому.

Які особливості роботи твоєї команди і взагалі процесу виробництва одягу Tata Kalita?

У мене є декілька незмінних правил. Я працюю лише з професіоналами, вимагаю від людей старанної праці, вимагаю щоб вони в першу чергу добре подумали над тим, яким буде результат. Адже кожний етап роботи впливає на кінцевий результат: конструкція, крій, посадка, збір виробу — усе має бути досконалим. Наприклад, зараз ми працюємо з віскозою і при першому намоканні вона дає сильну усадку, тож ми змочуємо усі матеріали та мережива перед початком роботи. Вболіваємо завжди за високу якість, в основі наших виробів лише натуральні тканини. Якщо якась річ в кінцевому результаті матиме недолік, я просто не виставлю її на продаж.

Чи працюєш ти з індивідуальними замовленнями?

Так, я з задоволенням працюю з індивідуальними клієнтами при умові, що вони довіряють моєму смаку, мені як дизайнеру. Насправді дуже люблю тих замовників, які своїми завданнями змушують добре подумати. Коли є певні обмеження, але ти знаходиш вихід і можеш втілити в життя складну ідею - це розвиває мене як професіонала і дає привід для гордості.

Я бачу у вас в роботі стільки красивих тканин, розкажи про нову колекцію!

Нова колекція “весна-літо” є для мене дуже незвичною. Я завжди тяжію до не надто яскравої кольорової гами, до графіки та геометрії у візерунках. Цього ж разу я наважилась прислухатися до побажань клієнтів і замінила усе, що раніше було б чорним, на білий колір. І колекція буде дуже свіжою, яскравою, жіночною і життєрадісною! Такою... “з перчиком” (бо це один з принтів :)